Romanya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Romanya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Romanya Aile Birleşimi

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Romanya Aile Birleşimi

 

Aile birleşimi vizesi kişilerin aile bireyleri ile buluşmasını sağlar. Romanya aile birleşimi sonunda alınan vize için aile birleşiminin sağlanması için bir izin belgesi olarak tanımlama yapılabilir. Aile bireylerinin Romanya’da yaşayan aileleri ile görüşmesi için yapılacak olan vize başvurusunda her aile bireyinin tek tek başvuru yapması gerektiğini söyleyebiliriz.

Romanya Aile Birleşimi Vizesi

Aile birleşimi vizesi alınması için aile bireylerinin orada olduğuna dair belgeler, onlardan davet gibi pek çok husus gerekebilir. Tamamen bu aşamaların tamamlanmasından sonra Romanya aile birleşimi konusunda gereken işlemler yapılmış olacaktır Ardından kişilerin ne zaman içinde gidecek olduğu ne zaman dönecek olduğu gibi hususları da değerlendirip ona göre hareket etmesi gerekiyor. Hem avantaj elde etmenizi sağlayacak olan hem de kısa süre içinde vizenizin onaylanmasını sağlayacak olan kriterdir. Aile birleşimi konusunda Romanya’nın sunmuş olduğu kriterlere göre hareket etmeniz durumunda en kolay şekilde vize alabilirsiniz.

Aile birleşimi vizesi kaç gündür?

En çok merak edilenler arasında Romanya vize başvurusu kapsamında yer alan aile birleşimi vizesi için kaç gündür sorusu da var. Bakıldığında bunun en fazla 1 yıllık olduğu görülür. Aile birleşimi için minimum vize süresi ise 6 aydır. Bu şekilde süresinin de belirlenecek olduğunu da bilerek ona göre aile birleşimi vizesine başvurunuzu yapabilirsiniz.

Romanya Aile Birleşimi Vizesi İçin Nereye Başvuru Yapılır?

Yapmanız gereken Romanya konsolosluğu vize başvurusu olacak. Vize almak için başvurunuzun yapılması, online başvuru formunun doldurulması, aynı zamanda Romanya’da olan aile bireyinin de kimlik pasaport gibi bilgilerinin verilmesi önemlidir. Tüm bunların göz önünde bulundurularak ona göre hareket edilerek avantaj sağlanması önemlidir. değerlendirin ve siz de başvurunuzu kolayca gerçekleştirin.

Aile birleşimi için evraklar;

 • Pasaport
 • Kimlik
 • Fotoğraf
 • Aile birleşimi belgesi
 • Vize başvuru formu

Gibi tüm belgelerin belirlenmesi gerekiyor. Sizin aynı zamanda bir maddi teminat sunmanız da önemlidir. Bu şekilde çok daha hızlı şeklide vizenin olumlu sonuçlanması sağlanabilir. Ulaşım ve konaklama konusunda da aile bireyinin yanında kalacak olduğunuza dair bir garanti sunulması önemlidir. Bu sayede çok daha hızlı bir şekilde vize başvurunuzun gerçekleşmesi ve olumlu şekilde sonuçlanması mümkün olacaktır. Değerlendirip, ona göre hareket ederek avantaj elde etmeniz de sağlanacaktır.

Romanya Vizesi Gerekli Evraklar

Romanya vizesinin alınması için direkt olarak aile birleşimi kapsamında istenen belgeleri temin etmeniz gerekiyor. Romanya konsolosluğu vize randevusu kapsamında da anında işlemlerin gerçekleşmesi için sorunsuz bir şekilde işlemleri yapabilirsiniz. Gerekli evraklar konusunda verilen detaylara bakarak eksiksiz şekilde temin etmelisiniz. Ayrıca başvuru için dolduracak olduğunuz form için de aynı şekilde doğru bir şekilde doldurulmuş olması gerekiyor. Hem doğru hem de eksiksiz bir şekilde doldurup, anında başvurunuzun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

İstenen evraklar;

 • Başvuru sahibinin eksiksiz, güncel bilgiler ile doldurması gereken başvuru formu
 • 10 yıldan eski olmayan ve en az 1 yıl geçerliliği olan pasaport
 • Uluslararası evlenme kayıt belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt belgesi
 • Eşler için uluslararası doğum kayıt örneği
 • Romanya vatandaşı eşin pasaport fotokopisi
 • Romanya vatandaşı eşin kimlik belgesi
 • Romanya vatandaşı olan eş çalışıyor ise maaş bordrosu
 • Varsa eski pasaportlar
 • Romanya vatandaşı olan eşin doğum belgesi

Gibi tüm belgelerin tamamlanması gerekiyor. Bu belgelerin temin edilmesinden sonra başvurunun gerçekleşmesi de sağlanacaktır. Anında başvurunun yapılması için bu belgelerin sağlanmış olması gerekiyor. Belgelerin temin edilmesinin hemen ardından, sorunsuz bir şekilde başvurunuzun yapılması da sağlanıyor olacak.

Romanya Vize Çeşitleri

Aile birleşimi vizesi dışında talep edebileceğiniz vizeler de olacak. Tamamen Romanya vize türleri üzerinden de hangi vize ile başvurunuzu yapacak olduğunuza karar verebilirsiniz. Vize başvuru işlemlerinin konsolosluk aracılığı ile yapıldığını göreceksiniz. Bu durumda başvuru için randevunun alınması da gerekiyor. Randevu almanız için online sistemi değerlendirin. Randevu alınmasından sonra belirlenen saat için 15 dakika öncesinde konsoloslukta olunması gerekiyor. Bunu sağlamanız durumunda, sorun yaşamadan avantajlı bir şekilde görüşme yapılacaktır.

A tipi Romanya vizesi: Bu vize ile Romanya üzerinden başka bir ülkeye ziyaret edebilirsiniz. Tamamen ülkede inecek olduğunuz havaalanında sorun yaşamamak açısından gerekli olan vize türü olduğunu söyleyebiliriz.

B tipi Romanya Vizesi: Bu vize ile ise Romanya’dan transit geçmesi gereken kişiler için verilir. Bu durumda vize türünde size maksimum 5 gün olmak üzere Romanya’da konaklama imkanı da tanınır. Dilerseniz bu vize türüne de başvuru yaparak, ona göre hareket edebilirsiniz.

C tipi Romanya vizesi: Romanya’ya kısa süreli seyahat etmek isteyen kişiler için verilen konaklama süresi 90 ile sınırlıdır. Bunu bilerek, turist vizesi için başvurunuzu yapabilirsiniz.

D tipi Romanya vizesi: Romanya’ya ekonomik, mesleki, ticari olarak yapılacak olan çalışmalar için vize türüdür. Taleplerinizi sunmanız durumunda bu vize türü üzerinden de başvurunuzu yapmanız sağlanabilir.

Romanya konsolosluğu randevu işlemleri ile direkt olarak verilen vize türleri üzerinden başvurunuzun gerçekleşmesi sağlanabilir. Tüm bunları göz önünde bulundurmanız durumunda, dilediğiniz gibi işlemlerin gerçekleşmesi mümkün. Hem hızlı hem de sorunsuz bir şekilde vize işlemlerinin gerçekleşmesi sağlanabilir. Değerlendirmenizi yaparak, sorunsuz bir şekilde istediğiniz vize türü üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Uygun olan vize çeşidi için başvurunuzu yapmanız durumunda, sorunsuz bir şekilde ONAY da almanız durumunda Romanya giriş çıkışınız yasal hale gelecektir.

Romanya Vize Danışmanlık Hizmeti

Doğru bir şekilde başvurunun gerçekleşmesi için aynı zamanda hizmet veren danışmanlık şirketlerinin olduğunu bilmelisiniz. Hızlı bir şekilde başvurunun yapılması, istenen belgeler konusunda net bilgi verilmesi, alınan güncel değişimleri de duyurma konusunda anında bilgi verecek olan şirketler ile avantaj elde edeceksiniz.

Alanında uzman olan ekip sayesinde, direkt olarak danışmanlık hizmeti konusunda en iyi hizmeti alacaksınız. Danışmanlık hizmeti için sunulacak olan seçenekler arasında; sürecin takibi, başvurunun yapılması, RET gelmesi durumunda sonucun değiştirilmesi için işlemlerin yapılması gibi pek çok seçenek var. Bunları değerlendirmeniz durumunda, sorunsuz bir şekilde hizmet alabilirsiniz. Hem güvenli hem de sorunsuz şekilde hizmetten faydalanma açısından, dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Romanya vize danışmanlık kapsamında alacağınız bilgiler ile sorunsuz bir şekilde değerlendirmenizi yaparak, hizmetten faydalanın. Güvenli ve sorunsuz bir hizmet almanızı sağlayacak olan seçeneklerle avantaj sağllanır.

Eşim Romanya vatandaşı

Eşim Romanya vatandaşı

Romanya Aile Birleşimi vizesi

Romanya Aile Birleşimi vizesi

Romanya vatandaşı ile evlilik

Romanya vatandaşı ile evlilik

Romanya da oturum nasıl alınır

Romanya da oturum nasıl alınır

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu