Romanya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Romanya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Romanya Vize Başvuru Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Romanya Vize Formu

Genel olarak tüm ülkelere giriş çıkış için vize talep edilmesi durumunda, atılacak adımlardan ilkler arasında başvuru formunun doldurulması yer alır. Romanya vize başvuru formu doldurarak anında siz de bu alanda sorunsuz şekilde talebinizi sunabilirsiniz. Başvuru işleminin gerçekleşmesinde sizden istenen formun hem eksiksiz hem de güncel ve doğru bilgiler ile doldurulmasıdır.

Akabinde sorun yaşamadan, bilgilerinizi de kontrol ederek diğer aşamaya geçebilirsiniz. Genellikle başvuru işleminin sonrasında olumlu sonuç ile alınan randevu, görüşmenin sağlanması ilde sonuçlanır. Romanya Konsolosluğu ile yapılan görüşmenin ardından direkt olarak sizin vizeniz için gerekli sonuç çıkar.

Romanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Evraklar, başvuru sırasında sizden istenir. Hangi tür vize başvurusu yapıyor olduğunuz, kişisel durumunuz gibi pek çok husus da aslında alınacak olan evraklar için önemlidir. Evrakların eksiksiz bir şeklide teslim edilmesi gerekiyor. Bunun için sorunsuz bir şekilde başvuruyu yapmanızı sağlamak açısından, öncesinde evrakları temin etmenin önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bunu göz önünde bulundurmanız halinde, siz de başarılı bir şeklide evraklar üzerinden gerekli analizlerin yapıldığını ardından da başarılı şekilde başvuru işlemlerinin tamamlandığını göreceksiniz.

Pasaport: İstenen evraklar arasında pasaport yer alır. Öncesinde kişinin geçerliliği bitmiş olan, kullandığı pasaportlar varsa onların da mutlaka istendiğini bilmelisiniz. Bunun dışında geçerli olan bir pasaport ile başvurunun gerçekleşmesi yeterli olacaktır.

Fotoğraf: Son 6 ay içinde çekilmiş olan bir fotoğraf olmalıdır. Bunun dışında boyutları da Romanya vize başvurusu için uygun fotoğraf ölçüleri kapsamında yer almalıdır.

Kimlik: Başvuru yapacak olan kişinin kimlik bilgileri üzerinden işlemlerinin gerçekleşmesi sağlanır. Bunu değerlendirmeniz durumunda, direkt olarak siz de kimlik bilgilerinizi bildirip, ona göre başvurunuzun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Başvuru Formu: Başvuru için gerekli olan evraklar arasında başvuru formu var. Romanya vize başvurusu istenen belgelerin dışında, direkt olarak formun doldurulmasıyla yapılacaktır. Formda sorulan soruların doğru yanıtlanması, avantajlı bir şeklide başvurunuzu gerçekleştirmek açısından doğru bilgilerin verilmesi gibi kriterlere göre yapılır. Göz önünde bulundurarak anında başvurunuzun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

İstenen belgelerin tamamlanması durumunda sorunsuz bir şeklide başvurunuzu tamamlamış olacaksınız. Göz önünde bulundurun ve direkt olarak siz de başvurunuzu kolayca yapın. Formun doldurulması ve diğer aşamaların tamamlanması vizenizin olumlu ya da olumsuz şekilde sonuçlanmasını sağlıyor olacaktır.

Romanya Vize Ücreti 2020

Vize ücretleri konsolosluk tarafından belirlenir. Kişinin yapacak olduğu başvuru durumuna göre, herkes şahsi şekilde başvurusunu yapıyor olduğundan yaş durumuna göre çıkan ücretlendirmeyi öder. Bakıldığında direkt olarak başvuru işleminin gerçekleşmesinden sonra sizin için sunulacak olan ücret için ödeme yapmanız gerekecektir. Ödeme konusunda yaş grubuna göre analizin yapılmış olduğunu göreceksiniz. Değerlendirin ve siz de başvuru için belirlenen ücreti ödemiş olun. Hem hızlı hem de sorunsuz bir ödeme sistemi üzerinden direkt olarak ücretlendirmeyi ödemiş olacaksınız.

Romanya vizesi ücretleri;

 • Romanya vize başvurusunda randevu ve Schengen vizesi için ücretlendirme yoktur.
 • Romanya konsolosluk harcı olarak 12 yaş üstü için 60 Euro ödemenin olması gerekir.
 • Romanya konsolosluk harcı 0 ile 6 yaş arasında ise ücretsiz olarak gerçekleşmektedir.
 • Romanya konsolosluk harcı 6 ile 12 yaş grubu arasında olan kişiler için ise 35 Euro olarak belirlenmiştir.
 • Romanya koordinasyon bedeli olarak ise 26 Euro almaktadır.
 • Romanya VİP hizmeti için ise 75 Euro temin edilmiştir. Elbette zaman zaman verilen bu ücretlerde değişimler de olabilir.

Verilen ücretlendirmelere göre hareket etmeniz kolayca sağlanır. Danışmanlık hizmeti almanız durumunda Romanya vize ücreti 2020 kapsamında tamamen uygun olan ödemeler ile hizmet almanızı destekleyecek olan bilgileri alabilirsiniz. Sorun yaşanması ya da herhangi bir aksaklık olması durumunda ise direkt olarak bilgi alabilir, bu alanda sunulan detaylar üzerinden dilediğiniz gibi hizmet alma imkanı bulabilirsiniz.

Romanya Vize Randevu

Romanya vizesi almak isteyen kişiler, konsolosluk ile randevusunu ayarlamalıdır. Randevu almanız için online sistem olduğundan, kendinize uygun olan zaman dilimi içinde randevu saatinizi belirlemeniz mümkün olacaktır. Bunu değerlendirmeniz, direkt olarak sorunsuz bir şekilde randevunuzu almanız mümkün. Hem güvenli hem de hızlı bir şeklide randevu alabilir, sorunsuz bir şekilde de belgeleri teslim etmeniz durumunda yüksek ihtimalle bir sorun olmadığında vizeniz için olumlu sonuç alacaksınız. Bakıldığında Türkiye’de Romanya konsolosluğu İzmir, Ankara ve İstanbul’da bulunuyor. Bu şehirlerde gerçekleşecek olan başvurular için öncesinde randevu alınması gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz. Hemen ardından ise Romanya vizesi için alınan randevuya katılım sağlanacaktır.

Romanya konsolosluklarının belge teslimatı yapma ya da vize görüşmesi yapma saatleri değişiyor. Bunu bilerek İzmir, Ankara, İstanbul konsolosluğu için tamamen size sunulacak olan ikamet bilgisi üzerinden hangi konsolosluk ile iletişime geçeceğiniz konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Buna göre hareket etmeniz yeterlidir. Romanya vize randevu kapsamında almak istediğiniz bilgileri de değerlendirip, başvurunuzun tamamen sorunsuz olarak yapılmasını sağlayabilirsiniz. Randevunuzun alınmasının ardından, diğer adıma geçmiş olacaksınız. Görüşmenin ardından kısa bir süre içinde vize alıp almama konusunda, vize sonucunuz için olumlu ya da olumsuz sonucun belirlenmesi de sağlanmış olacaktır. Değerlendirip bilgi alabilirsiniz.

Not: Romanya vize randevusunun alındığı saatten 15 dakika önce konsoloslukta olmanız gerekiyor. Gecikmelerin olmaması için randevuyu aldıktan sonra da bu hususta uyarılacaksınız.

Romanya Vize İşlemleri

Vize işlemlerinin gerçekleşmesi için belgelerin temin edilmesi, başvurunun online olarak yapılması gibi tüm aşamaların eksiksiz bir şeklide tamamlanması şart. Bunun dışında direkt olarak vize işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz. İşlemlerin yapılması ve vize başvurularının sorunsuz bir şekilde takibinin gerçekleşmesi açısından gereken de yapılmış olacaktır. Vize işlemleriniz için sorunsuz bir şeklide sunulacak olan bu seçenekleri takip edebilir, anında siz de vize başvurunuzda merak ettiğiniz soruların yanıtlanmasını sağlayabilirsiniz.

Vize başvurusu için gerekli belgelerin temin edilmesi;

Evet, başvurunuzun gerçekleşmesi için istenen belgeler olacak. Romanya vize işlemleri kapsamında, ilk olarak sizin belgeleri temin etmeniz gerekiyor. Vize için fotoğraf, pasaport, kimlik gibi belgelerin temin edilmesinden sonra başvurunun yapılması hızlı ve kolay şekilde olacaktır. Belgeleri temin etmeniz hususunda, hangi belgelerin gerektiği gibi kriterler de size danışmanlık şirketi tarafından verilebilir. Bu durumda çok daha hızlı bir şeklide belgelerin temin edildiğini de göreceksiniz. Hem hızlı hem de sorunsuz bir şeklide başvurunun gerçekleşmesi konusunda gereken yapılacaktır.

Vize başvuru formunun doldurulması;

Vize işlemleri için başvurunuzu online olarak yapmanın yolu, aynı zamanda başvuru formunun doldurulması ile olacak. Başvuru işlemlerinin bu aşamasında sizden istenen doğru bir şekilde bilgileri vermeniz. Hem doğru bilgileri vermek hem de direkt olarak bilgilerin güncel olmasını sağlamak. Başvuru aşaması önemli bir aşama olduğundan, mutlaka bilgilerin verilmesi sırasında gerekeni yaparak doğru şekilde formu doldurun. Bu aşamada neden Romanya’ya gitmek istediğiniz konusunda da gerekçe göstermeniz gerekiyor. Gerekçenizin makul olması, bu gerekçeye uygun olan bir maddi yeterliliğin olması gibi kanıtların da sağlanması durumunda herhangi bir sorun yaşamadan vizeniz için olumlu yanıt alabilirsiniz.

Randevu alınması ve görüşme;

Konsolosluk ile görüşme yapılması gerekecek. Peki, nasıl? Romanya vize danışmanlık kapsamında hizmet almanız durumunda sorun yaşamadan direkt olarak başvurunuzun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Konsolosluk ile görüşmenin yapılmasından sonra sorunsuz bir şekilde vize için ilgili sonuç tarafınıza iletiliyor olacak. Sizin bu aşamada konaklama ve ulaşım konusunda bazı bilgileri netleştirmiş olmanız, olumlu sonuç almanız açısından önemlidir. Danışmanlık hizmeti size bu alanda tüyolar sunacaktır. Herhangi bir şekilde ret almamak açısından istenenleri yerine getirmek en makul olanıdır. Bunu değerlendirin ve siz de sorunsuz bir şekilde vize almak için gerekli adımı atın.

Romanya Vize Çeşitleri

Peki, vize çeşitleri neler? Romanya vize başvurusu nasıl yapılır sorusu kapsamında hareket eden bir kişi, her şeyden önce hangi vize türüne başvuru yapacağı konusunda emin olmalıdır. Ardından uygun başvuru biçimini seçerek, destek alarak başvurusunu en iyi şeklide yapmalıdır. Genel olarak profesyonel bir başvuru yapılması durumunda sorun yaşamadan avantajlı bir şekilde hizmetten faydalanmanın mümkün olduğunu göreceksiniz. Hem hızlı hem de sorunsuz bir hizmet almanızı sağlayacak olan bu seçenekleri değerlendirip siz de anında vize çeşitlerine göre başvurunuzu yapın.

Transit vize;

Yapacağınız yolculukta Romanya bir durak mı olacak? Transit geçiş için belirlenmiş olan vizeden alarak bu şekilde bir yolculuğun sorunsuz tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Belirlenen vize türleri arasında olan bu vize için başvurunuzun sorunsuz bir şeklide tamamlanması söz konusu olacaktır. Hem hızlı hem de sorunsuz bir başvuru için transit vize seçeneğini kullanabilirsiniz. Anında başvurunuzun gerçekleşmesi sağlanarak, olumlu yanıt alınması ile ülkeden geçişte sorun yaşamazsınız.

Kısa süreli vize;

Turist vizeleri için genel olarak kısa süreli vizeler denir. Bakıldığında 90 güne kadar olan bu vizeler için kişinin gitme amacı gezmektir. Seyahat edecek olan kişi, belirli olanakları sağlamış olmalıdır. Kolay bir şekilde vize almasını sağlayacak olan seçenekler sayesinde direkt olarak kısa süreli vizesinin başvurusunun yapılmasını sağlayarak anında da olumlu olumsuz yanıtı bekleyecek aşamaya gelebilir.

Çalışma vizesi;

Genel olarak Romanya vize istiyor mu sorusunun yanıtları kapsamında evet olacak. Bu durum çalışma için de geçerli. Elbette Romanya’ya gidip çalışmak isteyen bir kişi, mutlaka çalışma vizesi almalıdır. Başvurunuzun bu alanda gerçekleşmesi için istenen belgeler de değişecektir. Mutlaka uzman desteği alarak başvuru işleminin gerçekleşmesi konusunda gerekenin yapılması önemlidir. Değerlendirmeniz halinde, hem hızlı hem de sorunsuz bir şeklide başvurunun tamamlanması sağlanır. Güvenlikten ödün verilmeyecek şeklide yapılacak olan başvuru sonrasında alınacak olan yanıta göre, çalışma izninin olup olmayacağı konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Değerlendirip, ona göre hareket ederek, siz de sorunsuz bir hizmet alabilirsiniz.

Romanya Vize Danışmanlık Hizmeti

Taleplerinizin en hızlı şekilde gerçekleşmesini sağlamak açısından önerilen, elbette başvurunun olmasından önce profesyonel hizmet almanız. Bu durumda hem hızlı hem de sorunsuz bir hizmet alarak, avantaj elde etme şansınızın olduğunu da göreceksiniz. Danışmanlık hizmeti kapsamında hareket ederek, güvenlikten de ödün verilmeden vizenizi alma imkanı olduğunu göreceksiniz. Sizin için aynı zamanda danışmanlık hizmetinde sürecin takibi, başvurunun yapılması, olumsuz olması durumunda sorunların çözülerek yeniden başvurunun gerçekleşmesi konusunda gerekenin yapılması tamamen şirket tarafından gerçekleşecektir. Bunu göz önünde bulundurun ve direkt olarak siz de sorunsuz bir hizmet alın. Güvenli bir şekilde hizmetten faydalanacak olduğunuza emin olarak Romanya vize danışmanlık kapsamında hizmet alabilirsiniz. Sorunsuz bir hizmet için gereken yapılıyor olacak.

Romanya vize randevu

Romanya vize randevu

Romanya transit vize Ücreti

Romanya transit vize Ücreti

Romanya vize formu Nasıl doldurulur

Romanya vize formu Nasıl doldurulur

Romanya vize Başvuru Formu

Romanya vize Başvuru Formu

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu