Romanya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Romanya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Romanya Vizesi Gerekli Evraklar

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Romanya Vizesi İçin Gerekli Belgeler 

 

Uzman desteği almanız halinde, Romanya vizesi için gerekli evraklar konusunda hem bilgi alacak hem de başvuru öncesinde mutlaka kontrollerinin yapılması ile hizmet alacaksınız. Hem değerlendirme yapılacak hem de size süreç hakkında bilgi verilecek. Olumlu sonuçlanması açısından önemli olan belgeler, eksiksiz bir şekilde teslim edilmelidir.

Online başvurularda belge yüklemelerinin en iyi şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Danışmanlık hizmeti almanız durumunda bu başvuru işlemlerinin eksiksiz ve doğru olması için gerekli kontroller yapılacaktır. Sorumluluk alınıyor olduğundan, sizin herhangi bir şekilde problem yaşamadan başvurunuzun sonuçlanması sağlanacaktır.

Romanya Vizesi Almanın Kolay Yolu

Elbette vize almadan önce Romanya vizeli mi sorusu sık sorulan sorular arasında. Elbette giriş çıkış konusunda vizeli olarak hareket eden Romanya, ülkesine girecek olan kişilerin izin belgesi olmasına önem gösteriyor. Bakıldığında Romanya vizesi  – yani Romanya izin belgesi almış olan kişilerin herhangi bir sorun yaşamadan bize başvurularını gerçekleştirmesi sağlanacaktır. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda sorun yaşamadan anında başvurunun tamamlanması da sağlanacaktır. 

Hem hızlı hem de sorunsuz bir şeklide başvurunun yapılması ile sonuçtan da haberdar edileceksiniz.

Danışmanlık Şirketleri Aracılığıyla Başvuru;

Başvuru işlemlerinin daha hızlı şekilde tamamlanması açısından önerilen, direkt olarak şirketler aracılığı ile başvurunun gerçekleşmesi. Bu durumda sizden istenen belgeler konusunda da en iyi şekilde hareket ederek, anında başvurunuzun gerçekleşmesini sağlayacaksınız. Belgelerin temin edilmesi konusunda gereken yapılır. sizden istenen belgeler genel olarak sizin gidiş – dönüş sırasında ihtiyacınız olacak, aynı zamanda konaklama ve ulaşım gibi hususların da gerçekleşmesini sağlayacak olan seçeneklerdir. Tüm bunların göz önünde bulundurulması durumunda, sorunsuz bir şekilde başvurunuzu yapabilir anında başvuru üzerinden sorunsuz şekilde işlemlerin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Değerlendirip, bu alanda hizmet almanız mümkün.

Profesyonel vize başvurusu ile vizenize olumlu yanıt alabilirsiniz…

 • Belgelerin temin edilmesi
 • Başvuru formunun doğru ve eksiksiz doldurulması
 • Belgelerin ulaştırılması
 • Güvenliği sağlayacak belgeler
 • Dönüşü garanti eden belgeler
 • Ulaşım ve konaklama konusunda netleşen bilgiler

İle son derece profesyonel bir şekilde başvurunuzu yapabilir, sorunsuz bir şeklide bu alanda hizmet alabilirsiniz. Hem güvenli hem de hızlı bir şeklide yapılacak olan başvurunun hemen ardından süreç konusunda da bilgi verilir. Olumlu ya da olumsuz olabilecek sonuç için hemen bilgi alınır ve bu işlemlerin yenilenerek, eksik olan bir durum varsa hemen tamamlanarak yeniden başvurunun gerçekleşmesi de sağlanacaktır. Sonucunda ise memnun kalacağınız bir vize başvurusu ile sorunsuz şekilde hizmet almış olacaksınız. Anında iletişime geçerek, güvenli bir şekilde bu alanda başvurunun tamamlanmasını da sağlayabilirsiniz.

Romanya Vizesi 2019

Vize işlemleri için talep edilenler zaman zaman değişebiliyor. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda, aslında güncel şekilde hareket etmenin ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz. Romanya vizesi 2019 kapsamında sunulacak olan bilgiler sayesinde, direkt olarak vize işlemlerinin tamamlanması da sağlanabilir. Sizin için talep edilecek olan belgeler konusunda bilgi verilir. Başvuru formu ya da diğer aşamalar konusunda da bilgi alabilirsiniz. Hem güvenli hem de hızlı bir şekilde başvuru işlemlerinin yapılması da sağlanacaktır. Avantajlı olacağınız bu seçenekler sayesinde, sorunsuz bir şeklide siz de hizmet alabilirsiniz.

Güncellenen bilgileri takip ederek Romanya vizesi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Romanya Vizesi 2020 Gerekli Evraklar

Hangi evrakları temin ederek başvurunuzu yapmanız gerekiyor? Romanya vizesi için gerekli evraklar 2020 kapsamında sunulacak olan bilgileri inceleyerek, tamamen ona göre hareket edip doğru bir şekilde başvurunuzun gerçekleşmesini sağlayın. En hızlı şekilde başvurunuzun yapılmasının hemen ardından, dilediğiniz gibi bu alanda sorunsuz hizmet almanın da mümkün olduğunu göreceksiniz.

Danışmanlık şirketlerinden alacağınız bilgilerin dışında, başvuru için önemli püf noktaları da uygulayarak kolay şekilde başvurunuzu tamamlama imkanınız olacak. Avantajlı bir şekilde başvurunuzu tamamlayabilir, anında bu alanda sorunsuz bir hizmet alabilirsiniz. Evrak konusunda verilen bilgilere göre, temin edilmesi sağlanarak başvuru sırasında tüm belgelerin konsolosluğa eksiksiz şekilde ulaşması gereklidir.

 • Pasaport: Vize başvuru öncesinde kişinin geçerli bir pasaportu olmalıdır. Pasaport istenir. Bunun dışında kişinin daha öncesinde kullanmış olduğu, süresi biten pasaportlar da önemlidir. Tüm pasaportlar varsa belge olarak teslim edilmelidir.
 • Kimlik: Yaşadığınız ülkenin kimliği de evraklar arasında. Kimlik bilgileri isteniyor olduğundan, bunu da göz önünde bulundurarak direkt olarak kimlik bilgileriniz ile gerekli başvurunun gerçekleşmesi gerektiğini bilmelisiniz.
 • Başvuru formu: Romanya vizesi için Romanya Konsolosluğu tarafından oluşturulmuş olan başvuru formunun doldurulması gerekiyor. Bu formda tamamen neden Romanya’ya gitmek istediğiniz, gelir durumunuz, konaklama ve ulaşım bilgileriniz gibi her bilgi istenir. Bu formun eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması son derece önemlidir. Romanya vizesi için gerekli evraklar dendiğinde, tüm bu evrakların eksiksiz şeklide tamamlanması gerektiğini bilen kişi tarafından başvurunun şahsen yapılması da söz konusudur. Profesyonel bir şekilde başvuru yapmak istiyorum diyen kişiler için danışmanlık şirketleri önerilir.
 • Fotoğraf: Fotoğrafın istenen boyutta olması dışında, mutlaka son 6 ayda çekilmiş olması da gerekiyor. Bu bilgilerin sağlanması durumunda herhangi bir şekilde sorun yaşamadan siz de belgeleri temin etmiş olacaksınız.

İstenen belgelerin tamamlanması dışında; sizin daha kolay vize almanızı sağlayacak olan konaklama bilgileri de önemlidir. Romanya’ya tamamen turistik amaçlı gidiyor olmanız durumunda, bunu kanıtlamanız halinde son derece rahat bir şekilde vize alabilirsiniz. Seyahat amaçlı Romanya’ya gidecek olan kişiler için direkt olarak başvurunun yapılması sırasında bu bilgilerin verilmesi yeterlidir.

Ayrıca seyahat süreci boyunca giderleri karşılayacak olan maddi göstergenin olması da önemlidir. Bunun sağlanması durumunda da size vize verilmesinin olumlu olarak sonuçlanması sağlanabilir. Tüm bu bilgilere bakarak, çok daha kolay şekilde vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması mümkün olacaktır.

Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurunuzun yapılması için ilk adımınız online başvuru olacak. Romanya vizesi için gerekli belgeler sonrasındaki aşamada olacak. Yani sizin için ilk olarak başvurunuzu yapmanızı sağlayacak olan formun doldurulması var. Belgeleri öğrendikten sonra temin edin. Temin edilen belgelerin form üzerinden yüklemesi isteniyor. Bu aşamada yükleme işlemini yapacaksınız.

Başvuru formunun doldurulması sırasında istenen bilgilerin doğru olmasına özen göstermeniz önemlidir. Hem doğru bilgiler vermek hem de direkt olarak kişilerin mutlaka eksiksiz doldurması istenir. Olumlu olarak sonuçlanmasını istediğiniz başvuru formunuz için mutlaka buna göre hareket etmek gerekiyor.

Başvuru formunun doldurulması;

Eksiksiz doldurulması, doğru olması önemli. Sizden istenen bilgilerin, verdiğiniz bilgilerin doğruluğunun incelenecek olduğunu bilmelisiniz. Vize almak adına yanlış bir bilgi vermiş olmanız, sonrasında doğru olmadığının tespit edilmiş olması vize almanız konusunda olumsuz bir durumdur. Sonraki süreçlerde de ret durumları inceleniyor olduğundan, sizin için son derece olumsuz bir durum olacaktır. Bunları göz önünde bulundurarak hareket etmeniz önemlidir. Romanya vizesi başvuru konusunda verilen bilgileri göz önünde bulundurup, anında ona göre hareket etmelisiniz.

 • Evrakları toplamak
 • Başvuru formunu doldurmak
 • Belgelerin teslim edilmesini sağlamak
 • Romanya Konsolosluğu randevusu
 • Görüşme
 • Ve vizenin onaylanması.

Genel olarak bu aşamaların tamamlanmasından sonra vize alma işlemi sonuçlanmış olur. Göz önünde bulundurmanız durumunda direkt olarak siz de başvurunuzu gerçekleştirmiş olacaksınız. Hem güvenli hem de hızlı bir şekilde işlemler tamamlanmış olacaktır.

Romanya Vizesi Başvuru Formu

Başvuru işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için formun doldurulması önemli.  Bakıldığında Romanya vizesi başvuru formu için soruların cevaplanması için açıklamaların yapılması için alanlar var. Doğru bir şekilde kendinizi ifade etmiş olmanız durumunda herhangi bir sorun yaşamadan direkt olarak işlemleri tamamlamış oluyorsunuz.

Sonrasında ki süreç ise tamamen sizin başvuru işlemlerinin sonuçlanmasında konsolosluğu beklemeniz şeklinde oluyor. Bunu göz önünde bulundurmanız halinde, sorunsuz bir şekilde başvurunun tamamlanması sağlanabilir. Hem güvenli hem de hızlı bir şeklide başvurunun yapılması, işlemlerin tamamlanması sağlanır.

Online başvuru formunu doldurabilirsiniz…

Yabancı dil konusunda eksik olunması halinde, bu alanda hizmet veren danışmanlık şirketleri ekip üyeleri aracılığı ile işlemlerin çok daha hızlı şekilde yapılmasının mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda hem hızlı sonuç almak hem de profesyonel şekilde işlemlerin gerçekleşmesini sağlamak açısından gereken de yapılmış olacak. Göz önünde bulundurup, dilediğiniz gibi bu alanda işlemleri yapabilirsiniz. Taleplerinizi sunarak başvurunuzun profesyonel şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Romanya vizesi için gerekli belgeler 2020 konusunda sunulan değişiklikleri de göz önünde bulundurmak da fayda var. Anında işlemlerin yapılmasını destekleyecek olan şirket ile işlemler kolayca tamamlanabilir.

Romanya Vize Ücretleri

Vize başvuruları için yapılacak olan ödemeler de olacak. Kişilerin Romanya vize ücretleri konusunda kişisel duruma göre ücretlerde değişim olduğunu bilmesi gerekiyor. Bunu gözetmeniz durumunda direkt olarak ücret konusunda da memnun kalacağınız yanıtları alacaksınız. Hem hızlı hem de sorunsuz bir şekilde başvurunun gerçekleşmesi sağlanabilir. Ücretlendirme konusunda detaylar aşağıda ki gibidir.

 • Romanya konsolosluk harcı 12 yaş üstü için 60 Euro
 • Romanya konsolosluk harcı 06 – 12 yaş için 35 Euro
 • Romanya konsolosluk harcı 06 yaş altı için ücretsiz
 • Romanya koordinasyon bedeli 26 Euro
 • Romanya hizmet ve servis bedeli 10 Euro
 • Romanya VİP hizmeti değişmekle birlikte 75 Euro

Verilen ücretlendirmeler üzerinden ödeme yapılacaktır. Bunun dışında merak edilenler arasında vize için ne kadar zamanda sonuçlanacağı da yer alır. Romanya vizesi sonuçlanma süresi direkt olarak en fazla 7 ile 15 iş günü olarak tanımlanmaktadır. Bu süre zarfı içinde başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlanması konusunda net bilgi tarafınıza iletiliyor olacaktır. Nedeni konusunda bilgi verilmesi zorunlu değildir.

Romanya Vizesi için gerekli evraklar

Romanya Vizesi için gerekli evraklar

Romanya vize Başvuru Formu

Romanya vize Başvuru Formu

Romanya vizesi ile Bulgaristan’da kaç gün kalınır

Romanya vizesi ile Bulgaristan’da kaç gün kalınır

Romanya Vize Ücreti 2020

Romanya Vize Ücreti 2020

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu