Romanya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Romanya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Romanya Konsolosluk İşlemleri

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Romanya Konsolosluk İşlemleri

 

Sizin için sunulan Romanya konsolosluk işlemleri için randevu alabilir, kurumsal bir şeklide işlemlerinizin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Hem hızlı bir şeklide işlemlerin yapılması hem de sorunsuz şekilde işlemlerin tamamlanması için gereken özen gösterilir. Taleplerinizi sunmanız yeterli olacaktır. Değerlendirip, sorunsuz bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

Romanya Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Konsolosluk üzerinden işlemlerin gerçekleşmesi için mutlaka randevu almanız gerekiyor. Ardından işlemlerin talep edilmesi sağlanacaktır. İstenen belgeler konusunda da konsolosluk resmi internet sitesi üzerinden bilgi verilir. Yenileme işlemi için yapılması gerekenler konusunda bilgi sahibi olmanız durumunda, anında işlemlerin gerçekleşmesi de sağlanacaktır. Hem güvenli hem de sorunsuz bir şekilde hizmet veriliyor olduğundan, pasaport yenileme konusunda hızlı şekilde sonuç alınması mümkün.

Pasaport yenileme için istenen belgeler;

 • Eski pasaportlar
 • Kimlik
 • Başvuru formu

Randevu alınması gibi aşamaların da tamamlanması ile direkt olarak yenileme işleminin gerçekleşmesi sağlanabilir. Göz önünde bulundurmanız durumunda, işlemlerin tamamlanması mümkündür. Ayrıca talepleriniz ya da mevcut olan bilgiler için danışmanlık şirketleri ile iletişime geçerek de sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Romanya Konsolosluğu Pasaport Randevu

Pasaport işlemlerinin gerçekleşmesi için yapılması gerekenler arasında randevu alınması var. Randevu işlemlerinin hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için online olarak sistem üzerinden randevu alınması yeterlidir. Dilerseniz randevu alınması öncesinde resmi internet sitesi üzerinden bilgileri de inceleyebilirsiniz.

Pasaport değişimi

Pasaport yenileme

Pasaport başvuru

Gibi pek çok işlem için direkt olarak Romanya konsolosluğu pasaport randevu işlemlerinin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Güvenli bir şekilde yapılacak olan işlemlerin ardından hemen gerektiği şekilde sonuç alacaksınız. Konsolosluk için pasaport verme saatleri olduğundan, ona göre hareket etmelisiniz. Ayrıca size saat dilimi hakkında da öncesinde bilgi verilmesi sağlanır. Taleplerinizi sunarak, sorunsuz bir şekilde pasaport alabilirsiniz. Randevu almanızın hemen ardından uygun olan saat dilimi içinde orda olmanız gerektiğini bilmelisiniz. Randevu almanız için sunulacak olan saat dilimleri içinden 15 dakika öncesinde orada olabileceğiniz şeklide randevu saati belirlemeniz önemlidir. Genel olarak bu saat dilimlerine uygun şekilde randevu alınarak, sorunsuz bir şekilde de randevu yerinde olunmasının önemli olduğu bilinmelidir.

Romanya Konsolosluğu Vize Başvurusu

Vize başvurusu yapmak için Romanya konsolosluğu vize başvurusu kapsamında gerekeni yapacaksınız. Sizin için sunulacak olan başvuru detayları sayesinde, kısa süre içinde başvurunuzun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Hem hızlı bir şeklide başvurunun gerçekleşmesi hem de direkt olarak sonucu da kurumsal bir şeklide almak açısından dilerseniz danışmanlık şirketleri ile iletişime geçebilirsiniz. Anında yapılacak olan başvuru işlemleri için gereken belgeleri temin etmeniz yeterlidir. Ardından sürecin takibi konusunda da profesyonel destek almış olacaksınız. Göz önünde bulundurup, memnun kalacağınız bu hizmeti değerlendirin. Güvenli bir hizmet almanız için gereken yapılacaktır.

Online vize başvuru formu;

Vize başvuru formunun doldurulması, anında form üzerinden gerekli işlemlerin yapılması gibi pek çok işlem yapılır. Formun doldurulması konusunda önemli olan ise doğru bilgilerin verilmesidir. Doğru bilgilerin verilmesi, detayların sunulması, kişinin Romanya’ya gitmek istemesi hususunda direkt olarak başvuru formunda gerekçesini en iyi şeklide açıklaması gibi bu detaylar üzerinden işlemlerin tamamlanması sağlanacaktır.

Belgelerin temin edilmesi;

İstenen evrakların temin edilmesi önemlidir. Romanya vize başvurusu kapsamında istenen belgeler arasında fotoğraf, vize başvuru formu, kimlik gibi belgelerin olduğunu bilmelisiniz. Hem bunları değerlendirip hem de direkt olarak işlemlerin yapılması ile vize alınması sağlanabilir. Başvurunuzu yaparak bu belgelerin de teslimini sağlayarak sonucun alınmasını bekleyebilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Evrakları

Hangi evraklar ile vize başvurusu yapılıyor? Romanya konsolosluğu vize başvurusu kapsamında istenen belgeleri sırlamıştır. Genel olarak kişinin ülkesine geri dönecek olduğu konusunda önemli bir bilgi yer alır. Mutlaka bunun kanıtlanması gerekiyor olduğundan, direkt olarak bu alanda hizmet almak açısından başvuru sırasında bu bilgilerin net bir şekilde açıklanması gerekiyor. Bunu sağlayarak sorunsuz bir şeklide siz de başvurunuzun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

 • Fotoğraf
 • Kimlik
 • Pasaport
 • Başvuru formu

Sizden talep edilecek olan geçerli bir pasaport dışında, daha öncesinde kullanmış olduğunuz pasaportlarınız varsa onların da teslim edilmesi gerekiyor. Taleplerin net şekilde gerçekleştirilmesi durumunda sorunsuz bir şekilde hizmetten faydalanmanız sağlanır.

Romanya Vize Çeşitleri

Romanya vize başvurusu için sunulan seçenekler olacak. Yapılacak olacak Romanya konsolosluğu vize başvurusu, süreye göre ya da kişinin durumuna göre, almak istediğini ayrıcalıklara göre çeşitlendirilir. Romanya çalışma vizesinin alınması, Romanya turist vizesinin alınması gibi durumlara bakarak ona göre hareket etmek en doğrusu olacaktır. Göz önünde bulundurmanız durumunda sorun yaşamadan anında başvurunuzun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

 • Turist vizesi
 • Uzun süreli çalışma vizesi
 • Transit geçiş vizesi
 • 5 gün konaklamalı vize

Gibi çeşitlendirilen vize türlerine göre, D tipi vize, A tipi vize, B tipi Romanya vizesi gibi çeşitlere bakarak siz de başvurunuzu yapabilirsiniz. Vize başvurunuzun sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak açısından sunulacak olan detaylara göre hareket edin. Doğru bir şekilde başvurunuzun gerçekleşmesini sağlamak açısından gereken yapılacaktır.

Vize türüne göre başvuru nasıl yapılır?

Başvuru işlemlerinizin sırasında, direkt olarak hangi tür vizeye başvuru yapacak olduğunuz belli olmalıdır. Belgelerin toplanması konusunda ona göre seçenekler sunulacaktır. Hem belge temin edilmesi hem de direkt olarak başvurunuzun gerçekleşmesi konusunda işlemler yapılır. Hızlı ve sorunsuz bir şeklide başvurunun yapılması için taleplere göre hareket etmelisiniz. Sizden istenen dönüşün de garanti edilmesi olduğundan, örneğin Romanya turist vizesi kapsamında başvurunuzu değerlendirmeleri için konaklama ve ulaşım konularını netleştirmeniz gerekir. Bunun sağlanması durumunda, sorunsuz bir şeklide başvurunuzu yapmanız sağlanmış olur.

Konsolosluk üzerinden siz de başvurunuzu belirtildiği şekilde yapabilirsiniz. Hızlı bir şekilde işlemlerin gerçekleşmesini sağlamak açısından, istenen belgeleri temin ederek – başvuru için formun doldurulmasını da sağlayarak başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

Romanya Vize Danışmanlık Hizmeti

Danışmanlık hizmeti almanızın son derece avantajlı olacağını söyleyebiliriz. Elbette belgelerin temin edilmesi dışında, direkt olarak sizin başvuru sürecini hızlı bir şekilde tamamlamanız açısından danışmanlık avantajlı olacaktır. Vize ve pasaport işlemleri için bu alanda uzman olan kişiler ile hareket etmek önemlidir. Hem püf noktaları öğrenmek hem de direkt olarak başvuru işlemlerinin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlamak açısından avantaj olacaktır.

Romanya vizesi danışma şirketleri kapsamında vize almanız için nelerin gerektiği konusunda, merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlanmasında görevlendirilen ekip olacaktır. Sorularınızın da yanıtlanması ile bu alanda avantaj elde edeceğiniz şekilde hizmet almanız sağlanır. Hem güvenli hem de hızlı bir şeklide hizmet almanızı sağlayacak olan danışmanlık sayesinde, vize işlemleri kolay şekilde tamamlanacaktır.

Vize işlemlerinizin daha hızlı şekilde tamamlanmasını sağlamak adına, danışmanlık şirketleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Romanya Konsolosluğu vize başvurusu

Romanya Konsolosluğu vize başvurusu

Romanya e-vize

Romanya e-vize

Romanya Konsolosluğu pasaport işlemleri

Romanya Konsolosluğu pasaport işlemleri

Romanya Konsolosluğu randevu alma

Romanya Konsolosluğu randevu alma

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu