Romanya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Romanya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Romanya Randevu Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Romanya Randevu Formu

 
Romanya konsolosluğu vize başvurusu için mutlaka randevu almanız gerekiyor. Alınan randevunun sonunda, görüşme yapılarak sizin vizeniz konusunda karar netleşecektir. Randevunuzun olması için mutlaka talebinizi sunmanız şart. Bunun dışında randevu almanın dışında, sizin başvurunuz için başvuru formunu doldurmanız, istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim etmiş olmanız gibi detaylar da olacaktır. Bunları göz önünde bulundurmanız durumunda sorun yaşamadan başvurunun gerçekleşmesini sağlamış olacaksınız.

Romanya Vize Randevusu

Vize randevunuzu ikamet ettiğiniz şehre göre, Romanya Konsolosluğunun bulunduğu iller üzerinden yapacaksınız. Türkiye’de Romanya konsolosluğu İstanbul, Ankara, İzmir’de bulunmaktadır. Bunun için direkt olarak başvurunuzun gerçekleşmesi bu iller üzerinden olacaktır. Randevunun alınmasından sonra, belirlenen saatte görüşme olacaktır. Sizden istenen randevu aldığınız saatin yaklaşık olarak 15 dakika öncesinde konsoloslukta olmanızdır. Hem güvenli hem de hızlı bir şekilde görüşmenin yapılmasının ardından, sizin vize sonucunuz tarafınıza iletilecektir. Online olarak sonucun alınacak olduğunu bilmelisiniz.
Bunun dışında Romanya vizesinin ret alması durumunda, herhangi bir şeklide size bir gerekçe sunulması da zorunlu değildir. Genel olarak gerçekçe sunulması halinde, o sorunun ortadan kaldırılması ile sorunsuz bir şekilde vize işlemlerinin tamamlanması için gereken önlemler alınarak yeniden başvurunun yapılması söz konusu olacaktır. Romanya konsolosluğu randevu alma konusunda uygun olan zaman diliminin belirlenmesinden sonra net bir saat verebilirsiniz. Ardından işlemlerin de sorunsuz bir şekilde gerçekleşmiş olduğunu göreceksiniz.

Randevu saatleri;

Romanya Konsoloslukları İzmir Ankara İstanbul için mutlaka bilmeniz gereken belge teslim saatleri, randevu saatleri konusunda net saatlerin olduğu. Bunun için öncesinde doğru hareket etmek açısından gidecek olduğunuz illere göre hareket edebilirsiniz. Sabah 09:00 ile hizmet vermeye başlayan konsolosluklar için aynı zamanda belgelerin teslimi için de belirlenen saat dilimleri vardır. Gözeterek hareket edebilir, sorunsuz bir şekilde randevunuzun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.
Başvuru işlemlerinin hızlı ve sorunsuz olmasını sağlayacak olan seçenekleri göz önünde bulundurmanız durumunda, dilediğiniz gibi siz de hizmet almış olacaksınız. Hem avantajlı olacağınız hem de direkt olarak randevu konusunda sorunsuz hizmet alacağınız danışmanlık şirketleri ile de iletişime geçebilirsiniz. İletişim kurabilir, güvenli bir hizmet alarak profesyonel şeklide başvurunuzun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Romanya online vize başvurusu için de belirlenen aşamalar olacaktır. Tüm bunları göz önünde bulundurarak avantajlı bir şekilde bu alanda hizmet almanız sağlanacaktır.

Romanya Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Romanya pasaport işlemleri için başvurunuzu online olarak gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bakıldığında sizin için pasaport çıkarma ya da yenileme işleminin olacak olması durumunda, direkt olarak konsolosluğun resmi internet sitesi üzerinden işlemlerinizi yapacaksınız. Hem güvenli hem de hızlı bir şekilde, başvurunuzun sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi de sağlanıyor olacak. Sizden ilk olarak hangi konsolosluk üzerinden işlem yapmak istediğiniz sorulacak.
Daha sonrasında ise işlemi belirlemeniz için açılan sayfada, yapılabilecek olan işlemlerin tek tek seçenekleri çıkacak. Bunu değerlendirmeniz durumunda, direkt olarak yenileme işleminin de seçilmesi ile diğer aşamaya geçmeniz mümkün. Romanya konsolosluğu pasaport yenileme işlemi için belirlenen aşamaların tamamlanması ve sorunsuz bir şeklide işlemlerin gerçekleşmesi konusunda gerekeni yapabilirsiniz. Hem hızlı hem de sorunsuz bir şeklide başvurunuzu yapabilir, bu alanda avantajlı bir şeklide hizmetten faydalanabilirsiniz.

Hususi pasaport;

Pasaport çeşitlerine göre yapacak olduğunuz işlem de değişecektir. Sizden bu aşamada hangi tür pasaport için işlem yapacak olduğunuz konusunda da bilgi alınır. Bunu gözetmeniz durumunda, direkt olarak hususi pasaport işlemlerinin yapılmasında gereken yapılacaktır. Hem hızlı bir şeklide işlemlerin gerçekleşmesi hem de sorunsuz bir şekilde başvurunun yapılması konusunda talepleriniz alınacaktır.

Hizmet pasaportu;

Sunulan seçenekler arasında aynı zamanda hizmet pasaportu da yer almaktadır. Yenileme konusunda talep edilecek olan pasaport seçeneğinin bu olması durumunda direkt olarak hizmet için siz de bunu göz önünde bulundurup anında işlemlerinizi bunun üzerinden yapabilirsiniz.

Geçici pasaport başvurusu;

Yapılacak olan işlemler arasında geçici olarak pasaport çıkarma durumu da var. Tamamen bu hizmetten faydalanmak için konsolosluk üzerinden online olarak işlemleri gerçekleştirmenin son derece kolay olduğunu göreceksiniz. İşlemleri yapmak için online sistem üzerinden taleplerinizi sunabilir, güvenli bir şeklide bu alanda işlemlerin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Avantaj elde etmenizi sağlayacak olan bu seçenekler üzerinden işlemlerin kolayca yapılması mümkün. Romanya konsolosluğu pasaport randevusu alarak işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Elbette pasaport için yapılacak olan işlemler için de kişinin randevu alması gerekiyor. Sonrasında belirlenen randevu saatine uyularak işlemlerin gerçekleşmesi sağlanabilir. Değerlendirip siz de bu alanda hizmet alabilirsiniz.

Romanya Konsolosluğu Randevu

Yapılacak olan işlem ne olursa olsun, Romanya konsolosluğu tarafından yapılacak olan her türlü işlem için direkt olarak randevu almanız gerekiyor.  Randevu işlemlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi, sizin online olarak aldığınız randevuya en az 15 dakika öncesinde gelmeniz durumunda sorunsuz şekilde yapılır. Sorun yaşamadan yapılacak olan görüşmeler, işlemlerin talepleri konusunda herhangi bir problem olmadan gerekeni yapabilirsiniz. Avantajlı bir şekilde hizmet almanız sağlanıyor olduğundan, herhangi bir şekilde bu alanda sorun yaşamayacaksınız. İşlemlerinizin tek tek yapılması, yaşanan bir sorun varsa da en kısa süre içinde çözülerek gerekenin yapılması sağlanacaktır.
Not: Randevu alınırken yapılacak olan işlemin türüne göre hareket etmelisiniz. Randevu saatinden 15 dakika öncesinde Konsoloslukta olmanız da önemli olacaktır. Bunları göz önünde bulundurarak randevunuzun tamamlanması sağlanır.

Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Romanya’ya gitmek istiyorum diyenler, öncelikle Romanya konsolosluk kapsamında vize başvurusunu yapmalıdır. Online olarak yapılacak olan başvuru sonrasında gerekli incelemeler yapılarak dönüş alınır. Sizin için başvurunun nasıl olacağı konusunda da bilgi verilebilir. Tamamen vize başvurunuzun gerçekleşmesi için önemli olan belgelerin de temin edilmesi gerektiğini bilmelisiniz.
Konsolosluk tarafından belirlenen belgelerin iletilmesi, tamamen daha hızlı bir şekilde vize almanızı mümkün kılacaktır. Hem bunu göz önünde bulundurup, hem de direkt olarak başvurunun da alınması ile sorunsuz bir şeklide hizmet almanın avantajlı olduğunu göreceksiniz. Değerlendirin ve bu alanda siz de başvurunuzu hemen yapın.

Online başvuru formunun doldurulması;

Başvuru işleminin gerçekleşmesi demek, tamamen başvuru formunun doldurulması ve belgelerin konsolosluğa iletilmesi şeklinde olmasıdır. Bakıldığında direkt olarak formun doldurulmasının hemen ardından gerekli belgelerin de iletilmesi ile herhangi bir şekilde varsa sorunun çözülmesi danışmanlık şirketi tarafından olacağından başvuru sorunsuz tamamlanacaktır. Bunu göz önünde bulundurun ve direkt olarak başvuru işlemlerinin hemen tamamlanmasını sağlayın. Ardından kısa bir süre içinde sonuçlanması da sağlanacaktır.
Hangi belgeler gerekiyor?

  • Pasaport
  • Fotoğraf
  • Kimlik
  • Başvuru formu
  • Diğer belgeler

Bu belgelerin temin edilmesi durumunda Romanya vize başvurusu nasıl yapılır sorusunun ikinci aşamasına geçilir. Belgelerin temin edilmesinden sonra konsolosluğa iletilmesi sağlanır.
Hemen ardından randevu alınarak direkt olarak sizin işlemlerinizin görüşülmesi sağlanır. Vizenin çıkmasını sağlamak açısından konaklama ve ulaşım için net bilgiler verilmesi önemlidir. yani sizin direkt olarak dönüş yapacak olduğunuzun garanti altına alınması, sorunsuz bir şeklide bu alanda hizmetten faydalanmanız demek olacak. Dilerseniz anında başvurunuzu yapabilir, randevu alarak diğer aşamalara da geçerek vizenizden faydalanabilirsiniz.

Romanya Vize Çeşitleri

Romanya vize almak isteyenler, aynı zamanda ne amaçlı Romanya’ya gidecek olduğunu da netleştirip, ona göre hareket etmelidir. Bakıldığında direkt olarak vize çeşitleri uzun süreli vize ya da transit vize, turist vizesi gibi çeşitlere göre talep edilir. Çalışma vizelerinin olması durumunda ise ona göre başvuru belgelerinin gerekeceğini göreceksiniz.
Hem hızlı hem de sorunsuz bir şeklide başvurunun yapılıyor olduğunu bilerek bu alanda sorunsuz bir hizmet alacaksınız. Vize çeşitleri belirlenmiştir. Çalışma izninin olması durumunda, kişinin aynı zamanda Romanya’da oturum izninin de olması ile çalışma durumunun yasallaştırılması demektir. Hem oturmak hem de çalışmak isteyen kişiler, başvurularını ona göre yapacaktır. Romanya vize çeşitleri kapsamında hareket etmeniz durumunda, alacağınız hizmet ile bu alanda bilgiler netleşecektir. Tamamen hızlı bir şekilde başvurunun gerçekleşmesi, olumlu sonuçlanması ve direkt olarak başvuru sonrasında kişilerin sorunsuz bir şekilde vizelerini alması mümkün olacaktır.

Turist vizesi;

En kolay onay çıkan vize çeşitleri arasında yer almaktadır. Kişinin gezecek olması, seyahat sebebini maddi olarak desteklemesi ile birlikte sorunsuz bir şekilde vizeyi alması demektir. Sorun yaşamadan vizenin alınması için turist vizesi için kişinin aynı zamanda konaklama ve ulaşım konusunda da bilgileri garanti etmesi gerekiyor. Tüm bunların belirlenmesi durumunda sorunsuz bir şekilde vize alınmasının da mümkün olacağını göreceksiniz.

Uzun süreli vize;

Vize çeşitleri içinde yer alan uzun süreli vize için de işlemlerin yapılması sağlanır. Bu durumda kişinin uzun süreli vize için gerekçesi, aynı zamanda maddi durumu, garanti edeceği para gibi tüm bunları göz önünde bulundurması gerekiyor. Göz önünde bulundurup başvurunun sorunsuz bir şeklide gerçekleşmesi de sağlanıyor olacak.

Öğrenci vizesi;

Aynı zamanda başvurunun yapılması Romanya öğrenci vizesi üzerinden de olabilir. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda sizin talep etmiş olduğunuz seçeneklere göre, öğrenci belgesinin olması ya da diğer kriterlerin kanıtlanması durumunda başvuru alınır. Sorunsuz bir şekilde başvurunun tamamlanması durumunda ise direkt olarak işlemler biter ve vizeye onay verildiğinde öğrenci dilediği gibi gidebilir.

Romanya Vize Ücretleri

Vize ücretlendirmesi yaş grubuna göre oluyor. Talep edilecek olan vize türünden ziyade, vize başvurusu için belirlenen harcın ödenmesi şeklinde oluyor. Harcın ödenmesi için yapmanız gereken ise kişinin yaş grubuna göre çıkan ücretlendirmeyi ödemek. Bunun sağlanması durumunda, sorunsuz bir şekilde ücretlendirmenin alınması, ödenmesi ve direkt olarak sorunsuz şekilde vizenin de alınmasıdır.
0 – 6 yaş grubu için vize ücreti alınmıyor. 6 yaş ve 12 yaş arasında indirimli harç ücreti alınırken, 12 yaş üstünde olan her yaş grubu için aynı ücretlendirme yapılıyor. Bunu bilerek hareket etmeniz avantajlı olacaktır.
Duruma göre elbette alınacak olan ücretlerde değişim olabiliyor. Vize ücretleri konusunda, uygun olan tarihleri belirleyerek, güncel olarak yılları göz önünde bulundurarak direkt olarak ücretlendirme konusunda gereken bilgileri alabilirsiniz. Romanya vize ücretleri için uygun olan ödemeler ile başvurunuzu yapabileceğinizi göreceksiniz. Avantajlı olacağınız ödemeleri değerlendirip, anında hizmet alabilirsiniz. Hem güvenli hem de hızlı bir şekilde hizmet almanız sağlanır. Başvurunuzu yaparak, sonuçlanmasını beklemeniz istenir.

Romanya Konsolosluğu Duyurular

Romanya Konsolosluğu Duyurular

Romanya D Tipi Vize başvuru Formu

Romanya D Tipi Vize başvuru Formu

Romanya vize başvurusu

Romanya vize başvurusu

Romanya vize Başvuru Formu

Romanya vize Başvuru Formu

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu