Romanya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Romanya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Romanya Vize Başvurusu 2021

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Romanya vize ücreti ne kadar ?

Her ülke vize ücretlerinde olduğu gibi Romanya için istenen vize ücretleri de yaş ve türe göre farklılık göstermektedir. Ayrıca talep edilen vize ücretini içerisinde vize başvuru merkezi ücretleri ve konsolosu kaç beden de bulunmaktadır. Romanya vizesi almak isteyen kişilerin vize başvuru merkezine giderek başvurularını bizzat yapmaları gerekmektedir. Başvuru yapan kişi seyahat gerekçesinde doğru ve net bir şekilde belirtmelidir. Bunun nedeni ise başvuru süreci boyunca herhangi bir engelle karşılaşılmamıştır.

Ayrıca vize başvurusu vize başvuru merkezi tarafından da kesinlikle onaylanmalıdır.  Başvuru yapan kişiler bütün bu aşamaları başarılı bir şekilde geçtikten sonra ise son nokta olan ödeme kısmına geçebilirler. Romanya vizesi almak isteyen kişiler en son rakamlara göre 0-6 yaş arası ücretsiz, 6-12 yaş arası €35 ve 12 yaş ve üzeri için ise 60 Euro şeklindedir. Ayrıca Erasmus için Romanya vizesi almak isteyen öğrencilerin ücretleri ise müşteri temsilcileri tarafından belirlenmektedir.

Ayrıca bütün bu ücretler haricinde vize başvurusu yapan kişiler vize başvuru merkezlerine ya da firmalarla 35 Euro ek hizmet ücreti ödenmektedir. Bu ödemenin içerisinde vize başvuru merkezinden size sunmuş olduğu birçok hizmet bulunmaktadır. Bu hizmetlerin arasında telefon üzerinden sınırsız yardım, karşılama ve ön başvuru formu doldurma gibi çeşitli birçok hizmet bulunmaktadır. Ayrıca kişilerin bu hizmetleri almasını zorunlu değildir. Şunu da söylemekte fayda var ki, her ülke için farklılık gösterebilen vize sonuçlanma süre 7 ile 15 iş günü arasındadır.

 Romanya vize danışmanlık hizmeti ücreti ne kadar ?

Vize başvurusu yapan kişiler danışmanlık hizmeti alması son derece yararlıdır. Kişilerin hizmet aldığı vize başvuru danışmanı onların doldurması gereken evrakları ve formları doğru bir şekilde doldurmasını ve başvuru sürecinin doğru bir şekilde sürdürmesini sağlar. Vize danışmanının kişilere vermiş olduğu hizmeti açık bir şekilde anlatmak gerekirse, vize başvurusunda bulunan kişinin mesleki pozisyonu doğru bir şekilde tanımlanması, kişinin statüsünün belirlenmesi, kişinin seyahat sebebine göre evrak listesini düzenlenmesi ve müşteriye ulaştırılması şeklinde bir paket halinde sunulan bir hizmettir.

Şunu da söylemekte fayda var ki her kişiden istenilen evraklar aynı değildir. Bunun sebebi ise seyahat nedenlerinde ki farklılıklardır. Bütün bu evrak hizmetlerinin yanı sıra vize danışmanları kişilere telefon üzerinden de birçok sınırsız hizmet vermektedir. Telefon üzerinden verilen bu hizmet de ise size verilmiş olan listenin doğru bir şekilde anlatılması, hazırlık süreci boyunca ara bilgilendirmeler ve gerekli evrakların nerelerden ve nasıl temin edebileceğiniz gibi çeşitli bilgiler verilmektedir.

Ayrıca bütün bu hizmetlerin yanında başvuru süreci boyunca vize başvurusu yapan kişiler vize başvurusu yapmış oldukları ülkelerin uzmanları ile ortalama 1 saat süren 7 ila 8 tane görüşme yapmaktadırlar. Kişiler bu görüşmeler esnasında uzmanlara okullarındaki bütün soruları yöneltebilir ve en doğru cevapları alabilirler.

Bütün bu işlemler sonucunda ön başvuru sürecini dolar ve başvurunuz reddedilir ise sizden 100 TL’lik başvuru ücreti istenmektedir. Ancak ön başvurunuz kabul edilir ise bir başvuru formu daha doldurmamız gereklidir. Bu form yetkili makamlara gideceğinden dolayı son derece nizami ve ileri seviyede bir İngilizce ile doldurulmalıdır. İşte bu noktada uzmanlardan büyük yardım alacağınız aşikardır. Ayrıca bu formun yanı sıra kişisel bilgilerin doğru bir şekilde verilmesi, çalışma bilgilerinin doğru hazırlanması ve seyahat belgelerinin verilmesi de gerekmektedir.

Bütün bu işlemleri de vize danışmanınız yapacaktır. Bir diğer hizmet olan karşılama hizmeti ise vize için mülakata gelen kişinin uzman kişi tarafından karşılanmasıdır. Bu karşılaşma sonrasında mülakata girecek olan kişi mülakat öncesinde uzman ile bir görüşme gerçekleştirir. Bu görüşmede kişiye mülakatta yönetilecek olan soruların en doğru  cevapları uzman tarafından verilir. Mülakattan geçen ve vize almaya hak kazanan kişiler son nokta olan ödeme aşamasına gelirler. Bütün bu işlemler sonrasındaki istenen ücretsize toplamda 85 Euro dur. Bu ücretin içerisinde servis ve hizmet ücreti ve koordinasyon ücreti de bulunmaktadır. Romsnya vizesi ile schengen ülkelerine örneğin slovenya ülkesine seyahat edemezsiniz.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu