Romanya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Romanya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Romanya Schengen Vizesi

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Romanya Vize Başvurusu

Öncelikle Romanya vize başvurusu için başvuru sürecinin online olarak ilerlediğini söylemek gerek. Randevu sisteminde olduğu gibi evrakların online olarak konsolosluğa iletilmesi sağlanır. Tek tek ve bir özenle yüklenen evrakların aynı özenle Romanya konsolosluğu tarafından incelenecek olduğunu göreceksiniz. Değerlendirmenizi yaparak, ona göre başvuru sürecinin bu aşamasını tamamlamanız gerekiyor.

Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru sürecinin online olarak gerçekleştiği hakkında bilgi verilecektir. Danışmanlık şirketi ile işlemlerin gerçekleşmesini sağlamanız durumunda, sadece belgeleri temin etmeniz yeterlidir. Ardından başvurunuzun sistem üzerinden online olarak personeller tarafından gerçekleşmesi sağlanacaktır. Vize başvurusunun kontrollü şekilde olması için bu alanda uzman olan ekip gereken kontrolleri yapar. Sizin ret almamanız için tüm koşulların sağlanarak başvurunuzu yapmanız sağlanır. Bu sayede sorun yaşamadan, memnun olacağınız şekilde başvurunuzun gerçekleşmesi mümkün olacaktır. Değerlendirip, bu alanda hizmet alarak başvurunuzun profesyonel şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Online başvurunun onaylanması;

Yapılan başvurunun onaylanması durumunda konsolosluğa gitmeniz gerekiyor. Yani sizden istenen belgeleri temin etmiş olmak, başvuru formunun doldurulması gibi aşamaların tamamlanmasından sonra Romanya e vize başvurusu tamamlanmış oluyor. Ardından gerekli işlemlerin yüz yüze gerçekleşmesi için konsolosluğa davet alacaksınız. Görüşmenin tamamlanmasından sonra ise size olumlu ya da olumsuz sonuç da aynı şeklide online olarak yapılacaktır.
Konsolosluk çalışma saatleri;
Ankara – İzmir ve İstanbul dışında Romanya konsolosluğu yok. Size talep edilen görüşmenin sonrasında bu şehirlerden birinde görüşme olacak. Sizin belgeleriniz size yakın olan konsolosluğa gönderilecek. Sizin de belirlenen saat dilimi içinde konsoloslukta olmanız gerekiyor. Romanya Devleti’nin Türkiye’de olan Romanya Büyükelçiliği İstanbul Romanya Başkonsolosluğu, İzmir Romanya Başkonsolosluğu, Ankara Romanya Büyükelçiliği olarak yer alıyor.

 • Romanya Büyükelçiliği Ankara Başkonsolosluğu Vize Evrakları Kabulü: 09:30 – 12.30
 • Romanya Büyükelçiliği Ankara Pasaport Dağıtım Saatleri: 16:00 – 17:00
 • Romanya Büyükelçiliği İstanbul Başkonsolosluğu Vize Evrakları Kabulü: 09:00 – 13:00

Randevu saatinden en az 15 dakika önce orda olmak önemlidir. Bunu da göz önünde bulundurarak yapacak olduğunuz başvuruda herhangi bir sorun yaşamamak açısından mutlaka bunu göz önünde bulundurarak randevunuza uygun olan saatte orda olmalısınız.

E vize Romanya

Vize başvurunuzun online olarak gerçekleşmesinde  herhangi bir problem olmayacaktır. E vize Romanya konusunda yapılacaklar sizlere bildirilmiştir. Anında işlemlerin başlatılması için online olarak taleplerin sunulması önemlidir. Bunun için Romanya başkonsolosluğu sitesinde girilerek işlemlerin gerçekleşmesi gerekiyor. Sizden tamamen başvuru için tüm detaylar istenerek, ona göre hareket etmeniz sağlanıyor. Başvuru konusunda bir sorun yaşamadan, anında işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi de sağlanacaktır.
Online başvuru için yapmanız gereken; detayları en iyi şeklide bildirmek. Dil konusunda sorun yaşamayacak olduğunuzdan emin olmanız önemlidir. Aksi halde önerilen, mutlaka başvuru işlemlerinizde bir sorun yaşamamak adına danışmanlık şirketleri ile iletişime geçerek bu alanda hizmet alabilirsiniz. Değerlendirin ve son derece hızlı ve sorunsuz bir başvuru için iletişime geçin. Başvuru süreç takibi de şirket tarafından yapılarak size bilgi verilecektir.

Romanya Vizesi Başvurusu için Gerekli Evraklar Nedir?

Başvurunuzun online yapılması durumunda, belgeleri online olarak yükleyeceksiniz. Peki, hangi belgelerin yüklenmesi gerekiyor? Size sunulacak olan bilgiler akabinde, siz de sorunsuz bir şekilde hangi belgeleri temin ederek başvurunuzu gerçekleştirecek olduğunuz konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Bunu değerlendirin ve direkt olarak siz de başvurunuzu kolay bir şekilde tamamlayın. Hızlı bir şeklide başvurunuzun gerçekleşmesi sağlanıyor olacak.
Hangi evraklar ile başvuru yapılır?

 • Seyahat amacının açıklanması
 • Seyahat masraflarını destekleyen bir bütçenin olması
 • Başvuru sahibinin Türkiye’ye geri döneceğini kanıtlayan bağları olması

Gibi hususların önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bunları göz önünde bulundurarak temin etmeniz gereken belgeler konusunda da fikir sahibi olabilirsiniz. Maaş bordroları ya da yapılan iş gibi, SGK dökümü gibi pek çok husus istenebilir. Tüm bunlar size çok daha hızlı şekilde vize çıkmasını destekler nitelikte olacaktır. Bunları değerlendirmeniz durumunda, hızlı bir şekilde başvurunuzun tamamlanması dışında, aynı zamanda vizenin de olumlu bir şekilde çıkması sağlanabilir. Püf noktalar size danışmanlık şirket personelleri tarafından en iyi şekilde verilecektir. Değerlendirip, bu alanda bilgi alabilirsiniz. Evisa Romanya için ve diğer aşamalar için bilgilendirme en iyi şekilde yapılmıştır. İnceleyerek bu alanda siz de başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. Seçim sizin.

 • Pasaport
 • Kimlik
 • Romanya vize başvuru formu
 • Diğer belgeler

Olarak belgelerin temin edilmesi konusunda size bilgi verilir. Taleplerinizin alınması için konsolosluk tarafından ayrıca temin etmeniz gereken belgeler var. Bunları değerlendirmeniz durumunda siz de kısa süre içinde belgeleri temin alabilirsiniz. Online olarak başvuru sürecinde istenen belgeler konusunda yardımcı olunacaktır. Sizin de bu alanda eksiksiz şekilde belgeleri temin edecek şekilde hareket etmeniz durumunda herhangi bir sorun yaşanmaz. Anında başvurunuzun gerçekleşmesi sağlanır. Hem bunları değerlendirip hem de sorunsuz şekilde başvurunuzun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.  Romaya e vize için sunulan bilgiler, sizin kısa süre içinde başvurunuzun gerçekleşmesini olanaklı kılacaktır. Bu alanda daha önce başvuru yapmadıysanız, danışmanlık şirketleri ile iletişime geçerek işlemleri tamamlamak daha doğrudur. Bu sayede başvurunuza olumlu yanıt verilme ihtimalinin de arttığını göreceksiniz. Bunu değerlendirip, işlemlerinizin daha hızlı şeklide tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Romanya Aile Birleşimi

Aile birleşimi ile Romanya’ya gitmek mümkün mü? En çok merak edilen hususlardan biri de budur. Aile birleşimi için özel olarak başvuru yapılacak olan vize ile başvurunuzun da olumlu sonuçlanması ile siz de gidebilirsiniz. Ancak bunun için istenen belgelerin temin edilmesi, gerekli işlemlerin en profesyonel şekilde yapılması önemlidir. Tüm koşulların sağlanması durumunda herhangi bir sorun yaşamadan aile birleşimi için gerekenin yapılmış olduğunu da göreceksiniz. Aile birleşiminin sorunsuz bir şekilde olması, belge temini ve sürecin doğru yönetilmesi ile olacağını bilmelisiniz.
Peki, aile birleşimi nedir? Romanya aile birleşimi; sizlerin Romanya’da bulunan aileniz ile bir araya gelmeniz için sunulan vizedir. Bu vizenin en fazla 6 ay ile 1 yıl arasında verilmesi sağlanır. Her aile bireyi için aile birleşimine ayrı ayrı başvuru yapılması gerekiyor. Sizin talep etmeniz durumunda bu hususta size danışmanlık şirketleri detaylı bilgi verecektir. Neler yapmanız gerektiği konusunda, karşı tarafın ne temin etmesi gerektiği konusunda detaylara ulaşmanız mümkün olacaktır. Şahısların durumuna uygun olan süre de göz önünde bulundurularak olduğundan, konsolosluk tarafından çıkan karar değişebilir. Alacağınız bu izin belgesi, aldığınız süre boyunca belirlenen gün sayısı kadar Romanya’ya gitmenizi sağlayacaktır.

Romanya aile birleşimi için nereye başvuru yapılır?

Aile birleşimi hususu önemli bir konu olduğundan, bu konuya dair merak edilen çok sayıda şey olabilir. Bunlardan biri aile birleşimi için bu alanda işlemlerin yapılması. Elbette başvurunun yapılacak olduğu alan Romanya Konsolosluğu olacak. Konsolosluk üzerinden evrakların tamamlanması, sunulacak olan evrakların dışında direkt olarak başvuru için gerekli olan tüm hususların yerine getirilmesi gibi aşamaların tek tek uygulanması gerekiyor. Bunların sağlanması durumunda herhangi bir sorun yaşamadan başvurunuzun gerçekleşmesi de söz konusudur.
Aile birleşimi konusunda gerekli evraklar sağlandığında, genel olarak bu vize başvuruları olumlu olarak sonuçlanır. Sizin tamamen belgeleri temin etme ve diğer aşamaları doğru bir şekilde tamamlama konusunda avantaj elde etmeniz durumunda, sorun yaşamadan siz de bu alanda olumlu yanıt alırsınız. Değerlendirin ve siz de başvurunuzu kolayca yapın.

Romanya Aile Birleşimi Vizesi

Aile birleşimi vizesi mi almak istiyorsunuz? Romanya aile birleşimi vizesi için yapacak olduğunuz başvurunuzda istenen belgeler olacak. Belgeleri temin etmeniz durumunda herhangi bir sorun yaşamadan direkt olarak başvuru yapılabilir ve süreç de sorunsuz yönetilir. Peki, başvuru için hangi evraklar gerekiyor? Evraklar detaylı bir şekilde verilmiştir.

Aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar;

 • Başvuru Formu: İlk olarak başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Başvuru sahibi tarafından doldurulacak olan bu form, doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Güncel bilgiler ile doldurulmuş olmasına da özen gösterilmelidir.
 • Fotoğraf: Son 6 ay içinde çekilmiş fotoğrafınız istenir. 2 adet ve 3,5* 4,5 ölçülerinde olması önemlidir. Buna uyarak fotoğrafın belirlenmesi şart.
 • Pasaport: 10 yıldan eski olmayan ve geçerliliği olan pasaport.
 • Eşler için uluslararası kayıt örneği
 • Son 1 ay içerindeki sabıka kaydı
 • Vukuatlı nüfus kayıt belgesi
 • Uluslararası evlenme kayıt belgesi
 • Romanya vatandaşı olan eşin kimlik belgesi
 • Romanya vatandaşı olan eşin pasaport fotokopisi
 • Romanya vatandaşı eş çalışıyor ise maaş bordrosu
 • Varsa eski pasaportlar
 • Romanya’da yaşanılacak olan evin kira kontratı ya da ev sahibi olan kişinin tapu fotokopisi

Gibi belgelerin eksiksiz bir şekilde temin edilmesi gerekiyor. Vize başvurusunun gerçekleşmesi için önemli olan bu belgelerin temin edilmesi, başvuru sırasında bu belgelerin verilmesi ve diğer tüm seçenekler direkt olarak sizlerden istenir. Eksiksiz bir şekilde uygulama olması durumunda, sorunsuz bir şekilde başvurunuz gerçekleşmiş olacaktır.

 Ne Zaman Vize Başvurusu Yapılmalıdır?

Sık sık sorulan sorular arasında, ne zaman başvuru yapılmalıdır sorusu da var. Bakıldığında kişilerin en doğru başvuru süreci, seyahat edilecek olan tarihten en az 2 hafta önce başvurunun yapılması gerektiğidir. Bu şekilde alınacak olan vize sonrasında, direkt olarak gidilecek olan yere uygun tarihte gidilmesi de sağlanıyor olacaktır. Randevu almak için ise vize merkezleri ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Anında uygun olan zaman dilimi içinde randevunun tamamlanması ve size de vize için gerekli işlemlerin başlatılması konusunda bilgi verilecektir.

Romanya Erasmus Schengen

Romanya Avrupa Birliği ülkesidir; fakat Schengen üyesi değildir. Bu sebeple bu bölgeye gitmek için Schengen ile alakalı bir öncelik söz konusu değil Romanya’nın bu Schengen’e dahil olması için ise sağlaması gereken koşullar var. Bu koşulların sağlanmasından sonra dahil olması söz konusu olabilir. Sonuç olarak Romanya vizesine sahip olan Erasmus öğrencisinin Schengen bölgelerine seyahat engeli olacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak Romanta erasmus schengen konusunda, gidilecek olan yerlerin ona göre belirlenmesi önemlidir. Tamamen bunu gözeterek başvurunun ona göre şekillenmesi sağlanacaktır.

Romanya Erasmus Vizesi

Erasmus vizesi Romanya ile Schengen şartı olmayan hemen hemen her ülkeye gidebilirsiniz. Avrupa gezileriniz için Erasmus vizenizin olması yeterli olacaktır. Eğitim süreniz boyunca verilen vizeyi turistik amaçlı kullanabilirsiniz. Vizeniz ile dilediğiniz gibi gezme imkanı tanınıyor olduğundan, belirlemiş olduğunuz ülkelere giriş çıkış konusunda sorun yaşamayacak olduğunuzdan emin olarak gidebilirsiniz. Romanya Erasmus vizesi sayesinde, turistik amaçlı yapacağınız ziyaretler konusunda herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Bunu bilerek hareket etmeniz mümkün.

Romanya e-vize

Romanya e-vize

Romanya vizesi ile almanya’ya gidebilir miyim

Romanya vizesi ile almanya’ya gidebilir miyim

Romanya vizesi Nasıl alınır

Romanya vizesi Nasıl alınır

Romanya vizesi ekşi

Romanya vizesi ekşi

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu