Romanya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Romanya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Romanya Uzun Süreli Vize

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Romanya Uzun Süreli Vize

Alınacak olan vizenin turistik amaçlı mı yoksa çalışma izni birlikte mi olacağı önemlidir. Bunun için Romanya uzun süreli vize almadan önce başvuru konusunda bilgi sahibi olarak, doğru bir adım atabilirsiniz. Uzun süreli vize almak için bilmeniz gerekenler kişinin ne amaçla alacağı konusunda konsolosluğa açıklamasını en iyi şeklide yapmasıdır. Sonrasında vizenin olumlu olarak sonuçlanması söz konusu olabilir. Uzun süreli vize için işlemlerin nasıl yapılacağı konusunda da bilgi verilecektir.

Romanya Vize Şartları

Başvuru yapacak olan kişinin vize şartlarını sağlıyor olması önemli. Başvuru yapacak olduğu vize türüne göre, vize şartlarının sağlanması, ona göre hareket edilmiş olması önemli. Vize işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için önemli olan profesyonel şeklide başvurunun tamamlanması ve vizenin alınması için işlemlerin gerçekleşmiş olması. Buna uymanız durumunda sorun yaşamadan, vize işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi sağlanabilir.

Vize harcı;

Elbette vize işlemlerinin başlatılmasında, vize harcının yatırılmış olması gerekiyor. 6 yaş altı için vize harç ücreti alınmıyor. Ancak bunun dışındaki kişilerin başvuruları için belirlenmiş olan tutarın yatırılması gerekiyor.

Pasaport;

Pasaportu olmayan kişilerin vize başvurusu yapması mümkün değil. Bunun için mutlaka vize işlemlerinin başlatılmasında, kişilerin pasaportu ile işlemini yapması gerekiyor. Başvuru sürecinde sizden pasaportunuz isteniyor. Bunun yanı sıra direkt olarak başvurunun gerçekleşmesinde, daha öncesinde çıkarmış olduğunuz pasaportların da teslim edilmesi gerekiyor.

Başvuru işlemi;

Online olarak başvuru işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Romanya vize gerekiyor mu sorusunun yanıtı EVET olduğundan, direkt olarak siz de Romanya’ya gitmek için ilk adım olarak başvuru işlemini yapmalısınız. Başvuru işleminin gerçekleşmesinden sonra, alacak olduğunuz sonuca göre işlemleri değerlendirip taleplerinizi sunabilirsiniz.
Taleplerinizin alınmasından sonra sürecin yönetilmesi konusunda danışmanlık hizmeti almak da bir seçenek olacak. Dilerseniz taleplerinizin alınmasını sağlamak açısından, gerekli işlemlerin yapılması açısından danışmanlık şirketleri ile bağlantı kurabilirsiniz. Güvenli ve sorunsuz bir şekilde işlemlerin tamamlanması söz konusu olacaktır.

Romanya Vizesi İstiyor mu 2020?

Zaman zaman yapılan güncellemeler olacağından, genel olarak Romanya vize istiyor mu 2020 gibi sorular ile güncellemeler hakkında bilgi almanız da mümkün. Ancak bakıldığında, direkt olarak sizin vize almanız için izin belgesi almanız için talep sunan ülkeler arasında yer aldığını göreceksiniz. Vize almanızı destekleyecek olan seçenekleri göz önünde bulundurup, anında bu alanda hizmet alabilirsiniz. Hem güvenli hem de sorunsuz bir hizmet, sizlere en iyi şeklide ulaştırılıyor olacak. Vize başvurunuzun 2020 kuralları çerçevesinde olması sağlanacak olduğundan, herhangi bir sorun yaşamadan direkt vize için işlemlerin tamamlanması söz konusudur. Değerlendirin ve siz de sorunsuz bir şeklide vize başvurunuzu yapın.
Romanya çalışma vizesi, Romanya öğrenci vizesi, Romanya turist vizesi, Romanya Transit geçiş vizesi gibi işlemleri değerlendirip bu işlemlerin tamamlanmasından sonra direkt olarak taleplerin alınması söz konusu olur. Sizin hangi vize ile gitmek istediğiniz konusunda sunacağınız net bilginin ardından direkt olarak işlemlerin başlatılması sağlanacaktır.

Romanya Vizesi Nasıl Alınır?

Vize almak için aşama aşama hareket edeceksiniz. Vize almanız için gerekli belgeleri temin etmeniz yeterli olacaktır. Ardından başvuru için formun doldurulması, konsolosluğa vize talebinin sunulması sağlanır. Bu aşamaların kontrolü Romanya konsolosluğu tarafından yapılacaktır. Ardından direkt olarak başvurunun gerçekleşmesi sağlanmış olacaktır. Alınacak olan yanıta göre, başvurunuzun olumlu olumsuz sonuçlanması mümkün. Buna bakarak anında işlemlerin gerçekleşmesinden sonra, seyahate çıkabilirsiniz.

 • Başvurunun yapılması
 • Sürecin takip edilmesi
 • Belgelerin başvuru öncesi kontrolü
 • Gerekli püf noktalara göre hareket edilmesi

Gibi tüm hususları göz önünde bulundurup başvuru işlemini ona göre yapmanız yeterlidir. Ardından memnun kalacağınız bir sonuç çıkması için de gereken danışmanlık şirketince yapılacaktır. Sorularınızı sorabilir, bu alanda taleplerinizin en kısa süre içinde alınması sağlanarak sürecin takip edilmesini sağlayabilirsiniz.

Romanya Vize Başvurusu Danışmanlık Hizmeti

Dilerseniz başvuru işlemlerinin gerçekleşmesi için alacağınız danışmanlık hizmetini gözden geçirin. Profesyonel bir şekilde başvuru yapılması kolaylığını kaçırmamak adına, mutlaka başvurunuzun sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini destekleyecek olan danışmanlar ile iletişime geçin. Hem hangi belgelerin toplanacak olduğu hem de direkt olarak belge temini konusunda size yardımcı olunacağı bildirilir. Sorularınızın yanıtlanması konusunda da gereken yapılır. Başvurunuzu yapmanız için profesyonel hareket edilmesi beraberinde, her türlü püf nokta konusunda da avantaj elde etmeniz sağlanıyor olacak.
Vize başvurusu püf noktaları…

 • Romanya’dan geri dönüş garantisi
 • Romanya’da seyahat için maddi kaynak
 • Romanya vizesi için gerekli evrakların toplanması

Gibi eksiksiz şekilde yapılacak olan başvuruda sorun yaşanmadan vize için olumlu sonuç çıkması söz konusu olacaktır. Bunları göz önünde bulundurmanız durumunda avantaj elde edeceğiniz şekilde hareket edebileceksiniz. Başvurunuzu yapın ve en rahat şekilde işlemlerin de gerçekleşmesi ile Romanya seyahatinize başlayın.

Romanya Vize Çeşitleri

Başvuru işlemleri öncesinde Romanya vize gerekiyor mu gibi soruların yanı sıra, Romanya vize çeşitlerinin neler olduğu konusunda da bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Bu durumda direkt olarak vize işlemlerinin en hızlı şekilde gerçekleşmesini sağlayacak olan seçenekler üzerinden dilediğiniz gibi başvurunuzu yapma imkanı olduğunu da göreceksiniz. Kısa süreli seyahatler için ya da diğer başvurularınız için vize çeşidine göre işlemlerin gerçekleşmesi son derece önemlidir. Bunları değerlendirip, anında başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

Uzun süreli vize;

Yapacağınız başvuru uzun süreli olabilir. Tamamen gerekçe sunarak, uzun süreli vize işleminden olumlu yanıt almak da söz konusu olabiliyor. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda, en hızlı şekilde vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını da sağlayabilirsiniz.

Kısa süreli vize;

Vize işlemlerinin tamamlanmasında, aynı zamanda kısa süreli vize işlemleri de olabilir. Turist vizesi olarak en fazla 90 günlük bir izin almanız söz konusu. Bunu değerlendirmeniz durumunda, anında vize işlemlerinin yapılmasını sağlayarak sorunsuz bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

Transit geçiş vizesi;

Romanya’dan başka bir ülkeye geçecek olmanız durumunda, başvurunuzun yapılacağı vizedir. Bu şekilde herhangi bir zaman kaybı olmadan direkt olarak vizenizin olumlu sonuçlanması da sağlanmış olacaktır. Hem bunları göz önünde bulundurup hem de direkt olarak geçiş vizesinin alınması sağlanabilir.

Romanya Vize Sorgulama

Vize sorgulama işlemleri yapılabilir. Başvurunuzun yapılmasından sonra Romanya vize sorgulama ile sizin olumlu ya da olumsuz alacağınız yanıt hakkında bilgi sahibi olmanız mümkün. Bunu göz önünde bulundurun ve direkt olarak alacağınız bilgiler üzerinden sorgulama işlemlerinin de sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi sağlanacak olduğundan sorunsuz bir hizmet alın. Avantajlı bir şekilde vize işlemlerinin tamamlanması sağlanıyor olacaktır.
Online sorgulama;
Sonuç konusunda yapacağınız sorgulama işlemi online olacağından, herhangi bir şekilde zaman kaybetmeden direkt olarak sonucu görebilirsiniz. Danışmanlık şirketleri aracılığı ile başvurunuzu yaptıysanız, bu alanda zaten sonuç size onlar tarafından en kısa süre içinde iletiliyor olacaktır.

Romanya Vize Ücreti

Vizelerin ücretlendirilmesi 0-6 yaş grubunun üstü için geçerlidir. Bu yaş grubundan ücret alınmaz. Ancak 0-6, 12 yaş grubu arası için alınacak olan 35 Euro olarak belirlenmiştir. Beraberinde 12 yaş üstü için belirlenen vize harç ödemesinin 60 Euro olduğunu söyleyebiliriz. Romanya Başvuru Merkezi ücreti kapsamında talep edilecek olan ücretin ortalama olarak 35 Euro olduğu biliniyor. Tüm bunu göz önünde bulundurup, anında sizden alınacak olan ücretler konusunda da net bilgi sahibi olabilirsiniz. Romanya vize ücreti için en uygun ödemeler ile hizmet alınması sağlanıyor olacak.

 • Romanya konsolosluk harcı 12 yaş üstü için 60 Euro
 • Romanya konsolosluk harcı 06 – 12 yaş için 35 Euro
 • Romanya konsolosluk harcı 06 yaş altı için ücretsiz
 • Romanya koordinasyon bedeli 26 Euro
 • Romanya hizmet ve servis bedeli 10 Euro
 • Romanya VİP hizmeti değişmekle birlikte 75 Euro

Olarak belirlendiğinden, standart ödemeler yapılacaktır.

Romanya e-vize

Romanya e-vize

Romanya vizesi kalktı

Romanya vizesi kalktı

Romanya vizesi Nasıl alınır

Romanya vizesi Nasıl alınır

Romanya çalışma vizesi

Romanya çalışma vizesi

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu